kalhanforum
¿Quieres reaccionar a este mensaje? Regístrate en el foro con unos pocos clics o inicia sesión para continuar.

Efsane Basketbolcudan Ziyaret

Efsane Basketbolcudan Ziyaret Empty Efsane Basketbolcudan Ziyaret

Mensaje  hasan3535 Mar Mar 08, 2011 1:59 am

Efsane Basketbolcudan Ziyaret
Ekleniş Tarihi : 08 Mart 2011
Etiketler : Gülseren Gönül, TBB2L, TED Ankara Kolejliler, TKB2L

Türkiye’nin en uzun boylu(2.05) ve aynı zamanda da yurtdışına ilk transfer olan bayan basketbolcusu Gülseren Gönül, daha önce formasını giydiği TED Ankara Kolejliler Spor Kulübü’nü ziyaret etti.
Kulüp Başkanı Önder Bülbüloğlu, 2.Başkan Kerem Mağdenli ve Yönetim Kurulu Üyesi Altan Liman ile bir araya gelen Gülseren Gönül, 1963 yılında başladığı basketbol hayatıyla ilgili anılarını paylaştı. Basketbola Gazi Eğitim Enstitüsünde başlayan, 1966 yılında da TED Ankara Kolejliler’e transfer olan Gülseren Gül, 19 yıl çeşitli kulüp kadrolarında yer aldı. Basketbol oynadığı yıllarda 15 kez Türkiye Şampiyonluğu yaşayan Gönül, ziyaret ettiği TED Ankara Kolejliler Spor Kulübü’nün müzesinde yer alan 1968 Türkiye Şampiyonluğu kupasını görünce duygulu anlar yaşandı. Gönül, basketbol oynadığı dönemin zor şartlarından bahsederek günümüzde spor yapan gençlere de tavsiyelerde bulundu. Gönül şöyle dedi: “Sporcu taşıdığı formanın hakkını vermeli. Ben oynadığım dönemlerde 2 şeyi kendime ilke edinmiştim, ahlaklı ve oynadığım takım formasının hakkını veren sporcu olmak. Ben bu ilkelerden hiç taviz vermedim. Sağlığımın el verdiği ve aktif olarak basketbol oynadığım hemen hemen her sezon da Şampiyonluk sevincini yaşadım”.Yıllar önce oynadığı Kulüpte olmaktan ve o dönemleri anmaktan dolayı mutlu olduğunu ifade eden Gönül, kendisini ağırlayarak vefa örneği gösteren TED Ankara Kolejliler Spor Kulübü Başkanı Önder Bülbüloğlu’na da teşekkürlerini sundu.
Kulüp Başkanı Önder Bülbüloğlu ise:” Türkiye Bayan Basketbol tarihinin önemli isimlerinden biri olan Gülseren Gönül’ü Kulübümüzde görmekten dolayı mutluyuz. Gülseren Gönül, Kulübümüzde oynadığı yıllar bayan basketbol takımımızın başarısında ve Türkiye Şampiyonluğu gibi sergilemekten gurur duyduğumuz kupanın kazanılmasında büyük pay sahibidir. Bugün kendisiyle bir araya gelerek o dönemlerle ilgili keyifli bir sohbet geçekleştirdiğimiz Gülseren Gönül’e çok teşekkür ediyor ve Kulübümüzün her zaman kendisini ağırlamaktan mutlu olacağını da belirtmek istiyorum.” dedi.

hasan3535
Level 7
Level 7

Tecrübe : 5473
İtibar : 9